Sitodruk
Sitodruk to metoda idealnie nadająca się do zadruku dużych płaskich powierzchni. Prawidłowo wykonany charakteryzuje się dużą wytrzymałością podczas użytkowania oraz niską ceną przy większych nakładach. Nadruk jest bardzo trwały i nie traci na jakości nawet po wielokrotnym praniu. Cena końcowa zawsze zależy od ilości sztuk i kolorów użytych do znakowania materiału czy odzieży.
Haft Komputerowy
Haft komputerowy to technologia pozwalająca wykonywać zdobienia nićmi za pomocą maszyn haftujących. W efekcie otrzymujemy wzory mające swój niepowtarzalny urok – inne niż w przypadku technik nadruku. Wzory haftowane mają bardziej elegancki charakter i zmieniają lekko odcień pod wpływem padania na nie światła. Nadają się najlepiej na grubsze materiały – zazwyczaj stosuje się je na koszulkach polo, bluzach, polarach.
Termotransfer Sitodrukowy
Druk termotransferowy, termotransfer plastizolowy – czyli inaczej sitodruk pośredni – termotransfer sitodrukowy, realizowany jest z użyciem farb plastizolowych czyli takich, które wykonywane są zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi ekologii i zdrowia. Farby te nie zawierają PCV, formaldehydów i ftalanów . Termotransfer wyróżnia się gładkością, bardzo dobrym odwzorowaniem szczegółów oraz idealnym kryciem. Jego zaletą jest to, że może być wykonany w trudno dostępnych miejscach. W ostatnim procesie wydruku, po naniesieniu kolorów nakładany jest klej w postaci płynnej lub proszku, po czym całość wygrzewana jest w tunelu grzewczym. Później grafika jest transferowana na odzież za pomocą prasy termotransferowej pod odpowiednim ciśnieniem i we właściwej temperaturze. Jest to trwała metoda znakowania i przy stosowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem, posłuży nam na przynajmniej 150 prań.
Sublimacja
Sublimacja jest procesem chemicznym. Nadruk wykonywany jest przy pomocy tuszy sublimacyjnych. Są to w rzeczywistości barwniki, które wiążą się wyłącznie z włóknami poliestrowymi. Podczas dociskania kalki do produktu w prasie przemysłowej barwnik zostaje podgrzany, dochodzi do dwóch istotnych procesów: barwnik zmienia swój stan skupienia bezpośrednio ze stałego na gazowy, a włókna poliestrowe tkaniny otwierają się i przyjmują barwnik, który przenika do ich wnętrza zamiast osadzać się na powierzchni, co ma miejsce w przypadku innych metod nanoszenia grafik na produkt. Kiedy działanie wysokiej temperatury ustaje, włókna ponownie się zamykają, trwale przyjmując barwnik sublimacyjny. Efektem końcowym procesu jest wyrazisty obraz „wdrukowany” w koszulkę – który jest niewyczuwalny w dotyku.